Časté dotazy

Specializujeme se na sanace a izolace budov 

Hydroizolace staveb, a to svislých i vodorovných konstrukcí, sanace vlhkého zdiva, od diagnostiky zdiva, přes návrh vhodného sanačního řešení, až po samotnou realizaci sanace a následné kontroly

Postaráme se o různé typy nemovitostí 

Provádíme sanace a izolace spodní stavby pro rodinné domy, bytové domy, administrativní budovy, historické budovy, provozovny, 
penziony, hotely a další budovy a nemovitosti 

Navrhneme Vám kompletní řešení na míru 

Vyhotovíme řešení na míru, ať už se jedná o injektáž zdiva, či jinou metodu, která není invazivní, zaměřujeme se na dlouhodobé a efektivní řešení neprovádíme „podřezávání“ zdiva!

Jaké problémy  způsobuje špatná izolace? 

Vzlínající vlhkost způsobuje různé problémy, jako jsou například narušení pevnosti materiálu vlivem minerálních solí což způsobuje odlupování omítek, plísně a následně špatnou kvalitu vnitřního prostředí. Dlouhodobé vystavení tomuto vlivu způsobuje poškození zdraví lidí, kteří jsou takovému prostředí vystaveni. Proto je důležité přijmout opatření k ochraně budovy proti vzlínající vlhkosti, včetně vhodných hydroizolačních materiálů a správné konstrukce a údržby drenáže.

img

Co je to chemická sanace?

Ochraníme Vaše nemovitosti proti vlhkosti

Chemická sanace zdiva injektáží pomocí hydrofobních materiálů je jednou z
metod používaných k odstranění vlhkosti a zlepšení hydrofobnosti zdiva. Tento postup zahrnuje vrtání otvorů do zdiva, do kterých se následně vstřikuje hydrofobní materiál. Ten následně vytvoří bariéru proti vlhkosti a zcela zabrání dalšímu pronikání vody do takto ošetřených staveb.

Používáme různé typy hydrofobních materiálů: 

Hydrofobní materiály mohou být různého typu, například silikonové, polyuretanové, epoxidové pryskyřice, případně různé kombinace výše uvedených materiálů. Tyto materiály jsou schopné vytvořit trvalou bariéru proti vodě, která zajistí pronikání vody do konstrukce. 

Zlepšujeme stav a statiku různých typů budov 

Injektáž pomocí hydrofobních materiálů se používá především u staveb, které
trpí zvýšenou vlhkostí pod úrovní nebo v těsné blízkosti okolního terénu. Například v podzemních garážích, sklepech, ale také u starších staveb, které nebyly v minulosti řádně izolovány. Tato metoda pomáhá zachovat pevnost konstrukce (statiku), zlepšit vnitřní mikroklima a stabilitu ošetřeného prostoru. 

Co způsobuje vzlínání vody ve zdivu? 

Vzlínající vlhkost zdiva je proces, kdy se vlhkost z půdy nebo z jiných zdrojů postupně vstřebává do stěn budov a stoupá nahoru.

Voda obsažená v podloží přilehlého terénu nebo z přirozené půdní vlhkosti proniká do zdiva a vystupuje nahoru, vzdouvá omítky a poškozuje stavební materiály. 

Tato vzlínající voda obvykle obsahuje různé minerály a soli, které se ukládají ve zdivu, což vede k jeho degradaci a nevratnému poškození.

img

Máte zájem o naše služby? Kontaktujte nás s Vaší poptávkou: